39367
۲۳/۱۱/۹۶
۲۲:۱۹

کسب مدال طلا مسابقات بین المللی اختراعات کروواسی توسط عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در چهل و دومین دوره مسابقات بین‌المللی اختراعات و ابتکارات که در کشور کروواسی برگزار شد، توانست مدال طلا این مسابقات را کسب کند.

به گزارش روشن خبر، دکتر پیمان بیات عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بهمراه ثمین بیات دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک موفق به کسب مدال طلا در چهل و دومین دوره مسابقات بین المللی اختراعات در کشور کروواسی شدند.

 این اختراع در زمینه تشخیص پیش هنگام تبدیل یا عدم تبدیل سکته ایسکسمیک به هموراژیک می باشد و به عنوان بهترین اختراع در زمینه مهندسی پزشکی نیز در این دوره از مسابقات انتخاب شد و از این بابت نیز مورد تشویق قرار گرفت

 این مسابقات جزو قدیمی ترین و معتبرترین مسابقات جهانی ثبت اختراعات می باشد و تا کنون چهل و دو دوره از آن (بصورت سالانه) برگزار شده است که در این مسابقات، اختراعاتی از کلیه کشورهای پیشرفته و دانشگاههای معتبر دنیا نیز به مسابقه گذاشته شده بودند که اختراع مبتکر واحد رشت در این دوره به خوبی درخشید.

پیمان بیات عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تا کنون ۶ اختراع بین المللی را به ثبت رسانده است که همگی قابلیت تجاری سازی داشته و اغلب نمونه سازی نیز شده اند. همچنین ۱۰ اختراع وی نیز در جریان روند پذیرش نهایی است

.

ارسال نظر