سرویس خبر: اجتماعی, تولیدی, گیلان
39279
۲۱/۱۱/۹۶
۱۴:۱۴

انقلاب اسلامی مبدأ تحولاتی بنیادین در جامعه شد

نگاهی به کارنامه درخشان و پرافتخار این نظام مقدس در عرصه داخلی و بین المللی زمینه شکرگزاری و درک این موهبت عظیم الهی را دو چندان می کند.

به گزارش روشن خبر، سازمان بسیج اساتید استان گیلان به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن در بیانیه ای نوشت:

” پیروزی نهایی وقتی است که اسلام، به همه ابعاد و به همه احکامش در ایران پیاده شود؛ وپیروزی بالاتر آن که در همه اقطار عالم، اسلام حکومت کند .اسلام مایه سعادت بشر است.”        امام خمینی (ره)

”  بیست و دوم بهمن، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهى، براى ملت ایران صورت عملى و تحقق خارجى گرفت. ”     مقام معظم رهبری(مدظله)    (۰۴/۱۱/۱۳۶۸)

۲۲بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی مبدأ تحولاتی بنیادین در جامعه شد و تغییراتی اساسی را در نحوه اداره حکومت به دنبال آورد. پیشرفت در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، پزشکی، تکنولوژی بویژه در علومی چون نانو، انرژی هسته ای، هوافضا، سلولهای بنیادین، نظامی و … نمونه هایی از این تحولات بنیادین هستند که بی شک این دستاوردها  و تحولات مبتنی بر رهبری الهی و عالمانه حضرت امام(ره) در ابتدا و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری در ادامه راه، تأسی به مبانی اصیل اسلامی، آزادگی و شرافت، وحدت و یکپارچگی، استقامت و پایداری، پندآموزی از عبرتهای عاشورایی وحرارت عشق حسینی در قلب مردم ایران و… به دست آمده است.

نگاهی به کارنامه درخشان و پرافتخار این نظام مقدس در عرصه داخلی و بین المللی زمینه شکرگزاری و درک این موهبت عظیم الهی را دو چندان می کند. کشوری که با همه تحریم ها و توطئه های شیاطین عالم نه تنها ذره ای از آرمان ها و اهداف انقلابی اش عقب نشینی نکرده است بلکه با همت جوانان مومن وانقلابی اش به موفقیت های شگرفی در عرصه های مختلف نظامی، علمی، فضایی، فرهنگی و…. دست پیداکرده است.

در عرصه بین المللی نیز ملت های آزاده و بیدار جهان با الگوگیری از این انقلاب مبتنی بر اسلام و رهبری او دربرابر دولتمردان مستبد، و وابسته خود ایستاده اند و بی شک تا پیروزی نهایی ایستادگی خواهند کرد و تا احقاق حقوقشان از پای نخواهند نشست.

قطعا همه این افتخارات، با لطف خداوند متعال و پیروی از رهنمودهای امام راحل و رهبری های حکیمانه، مدبرانه و دلسوزانه رهبرمعظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) و نیز اتحاد و انسجام ملت بزرگ ایران و مسئولان پدیدآمده است. از این رو مسئولان محترم باید با در نظر گرفتن مصالح کشور، همدلی و همفکری و برادری خود را حفظ کرده و با پیروی از فرامین و رهنمون های حکیمانه رهبری انقلاب با همه توان در مقابل زورگویان و متجاوزان ایستادگی نمایند که ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

بسیج اساتید استان گیلان ضمن تبریک ایام خجسته و فرخنده دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز انقلاب و جنگ تحمیلی ، از آحادملت به خصوص اساتید و دانشجویان، جهت حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن و تجدید بیعت با آرمان های نظام و مقام معظم رهبری دعوت می نماید و خود نیز به عنوان قطره ای از اقیانوس بی کران امت هوشیار و بابصیرت، با حضور منسجم و موثر در این حماسه عظیم سهیم خواهیم شد.

“… بنابراین این ایّام‌الله را مایه‌ی قِوام بدانیم. من به شما عرض بکنم امسال هم به لطف الهی، به حول و قوّه‌ی الهی بیست‌ودوّم بهمن امسال از آن بیست‌ودوّم بهمن‌های تماشایی خواهد بود. چون مردم با این یاوه‌گویی‌هایی که بعضی از دولتمردان آمریکایی و غیره کردند، احساس میکنند که دشمن در حال کمین‌ گرفتن و آماده‌ شدن برای تهاجم است -نه لزوماً تهاجم نظامی [بلکه] درصدد دشمنی است- وقتی این احساس را میکنند، مردم می‌آیند داخل میدان. امسال ان‌شاءالله به توفیق الهی، به حول و قوّه‌ی الهی حضور مردم از همیشه گرم‌تر و پرشورتر خواهد بود؛ به توفیق الهی همه می‌آیند…”       مقام معظم رهبری(مدظله)

ارسال نظر