39277
۲۱/۱۱/۹۶
۰۸:۴۲

بیانیه بسیج اساتید جهاد دانشگاهی گیلان به مناسبت آغاز چهلمین سالروز انقلاب اسلامی

برای استمرار خط سرخ انقلاب و تحقق آرمانهای والای امام و شهیدان که استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی بوده است پر شورتر از گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشارکتی با شکوه داشته و ترفند دشمنان را در تفرقه و ناامنی خنثی می کنیم

به گزارش روشن خبر، بسیج اساتید جهاد دانشگاهی گیلان به مناسبت آغاز چهلمین سالروز انقلاب اسلامی  بیانیه ای صادر نموده است که در ذیل آمده است

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ ما در حالی آغاز چهلمین سالروز انقلاب شکوهمند خود را جشن می گیرد که به لطف الهی و به برکت خون هزاران شهید و مجاهدت و سلحشوری مردان و زنانش با فروپاشی رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و برپایی نظام جمهوری، پرچم پر افتخار ایران را بر بسیاری از قله های عزت و عظمت در جهان برافراشته است. امروز نهال نظام مقدس جمهوری اسلامی به درختی تنومند و بزرگی تبدیل شده است که دیگر هیچ گردبادی قادر به از جای کندن آن نیست. صلابت و اقتدار  انقلاب اسلامی که برای دشمنانش رشک برانگیز و برای دوستانش مایه امید و بالندگی است به پایمردی و ایستادگی ملت شریف ایران و تبعیت از ولایت به دست آمده است.

دشمنان مکار ولی حقیر ملت ایران در طول چهار دهه تمام تلاش خود را برای ضربه به حکومت اسلامی در ابعاد سیاسی، نظامی ، فرهنگی و اقتصادی  بکار گرفتند؛ تا شاید به زعم خود ارکان آن را سست و آن را از پای درآورند. شیطان و پیروانش همچنان سعی می کنند با نفوذ موریانه ای، دستآوردهای سترگ و پیشرفتهای عظیم ملت رشید ایران را در بخشهای مختلف علمی، نظامی، فرهنگی دچار اختلال و آسیب سازند. وحدت و انسجام ملی تا کنون اجازه نداده است بدخواهان شرور و پلید ملت ایران به مقاصد شوم خویش نائل شوند. مردم فهیم ایران هرسال بیش از پیش با امید به افقهای روشن و وصول به حیات طیبه با اقتدار در برابر ظلم مستکبران ایستاده اند و پیام استکبار ستیزی انقلاب خود را به گوش ملتهای جهان رسانده است. پیروزی حزب الله لبنان، انتفاضه فلسطین، بیداری اسلامی در یمن وبحرین، رستاخیز شیعیان نیجریه، غروب وهابیت تکفیری در سوریه و عراق و در یک کلام شکست سیاستهای شیطان بزرگ در ایجاد خاورمیانه جدید، تجلی فجر انقلاب در آن سوی مرزها و آثار گسترش پیام رهایی بخش انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی ره رهبر و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی در سال ۵۷ آن را پایه گذاری کرد و خلف صالحش پس از آن در استحکام و عظمت آن کوشید.

مقاومت سرسختانه مردم شریف ایران در تحقق اهداف والای امام و شهدا با حضور در همایش عظیم ۲۲ بهمن تبلور می یابد. اهدافی آرمانی و جهانی که تا دسترسی کامل به آن مستلزم هوشیاری و عزمی راسخ در همه آحاد و اقشار مختلف ملت ایران است.

ملت ایران با سرنگونی رژیم مزدور پهلوی در انتظار زندگی شرافتمندانه و جامعه ای عاری از تبعیض و فساد بودند. اما شیاطین داخلی و خارجی با ایجاد موانع و ترویج مصرفگرایی و اخلاق اشرافی در بین مسئولان، بتدریج پس از جنگ تحمیلی با تضعیف باورهای دینی و اخلاقی و پایبندی های ملی و فرهنگی، مقدمات بازگشت ضدفرهنگ غربی را فراهم کردند. از این رو بعضی با غفلت در دام دشمن گرفتار شدند و عزت میهن و شرف انسانی خود را با منفعت طلبی و سودجویی های مقطعی معاوضه کردند.  مطالبه جدی و بحق ملت ایران در این مرحله عدالتخواهی است. عدالتخواهی ملت ایران گفتمانی است که اینک جهانی شده است و طبیعی است که قابل قبول نیست در خاستگاه آن با سستی و یا خیانت بعضی نفوذی های دشمن در دستگاههای نظام اسلامی دچار آسیب و آفت شود.

قوای سه گانه کشور باید با جدیت همانطور که بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با فساد و تبعیض مبارزه کنند و اجازه ندهند شیاطین و دشمنان کشور با استفاده از حربه فساد و بی عدالتی به خواست خودشان که ایجاد رخنه در صفوف مستحکم ملت بزرگ ایران است ؛ برسند.

بسیج اساتید جهاددانشگاهی ضمن سپاسگزاری به درگاه حضرت حق، با حمایت قاطع از فرامین مقام معظم رهبری، از ملت شریف ایران و بخصوص دانشگاهیان می خواهد برای استمرار خط سرخ انقلاب و تحقق آرمانهای والای امام و شهیدان که استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی بوده است پر شورتر از گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشارکتی با شکوه داشته باشند و ترفند دشمنان را در تفرقه و ناامنی خنثی کنند.

والسلام علی من التبع الهدی

بسیج اساتید جهاددانشگاهی گیلان

ارسال نظر