38619
۲۷/۱۰/۹۶
۰۹:۵۲

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان:

سند مشخصی که تروریسم را تعریف کند در سازمان ملل وجود ندارد

دکتر سیمبر بابیان اینکه هنوز سند مشخصی که تروریسم را تعریف کند در ساختار سازمان ملل وجود ندارد، افزود: کشورها اغلب خودشان در رأس بدون آن‌که تروریسم را تعریف کنند سازمان‌های تروریستی را معرفی می‌کنند.

به گزارش روشن خبر، رضا سیمبر با اشاره به تروریستی خواندن حزب‌الله از سوی آمریکا و تاکید بر اینکه تروریستی خواندن حزب‌الله مغایر با منشور سازمان ملل است، اظهار کرد: در سازمان ملل متحد بر روی تعریف تروریسم دعوا وجود دارد.

 

وی بابیان اینکه هنوز سند مشخصی که تروریسم را تعریف کند در ساختار سازمان ملل وجود ندارد، افزود: کشورها اغلب خودشان در رأس بدون آن‌که تروریسم را تعریف کنند سازمان‌های تروریستی را معرفی می‌کنند.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با اشاره به مفهوم نسبی تروریسم، گفت: دیدگاه‌های مختلفی برای تروریسم وجود دارد و آنچه را که دولت رژیم صهیونیستی آن را تروریسم می‌نامد ازنظر ما جنبش آزادی‌بخش هست.

 

کارشناس روابط بین‌الملل بابیان اینکه ما رژیم صهیونیستی را تروریسم می‌دانیم، خاطرنشان کرد: این دعوا صرفاً مربوط به حزب‌الله و جبهه مقاومت نیست بلکه در بسیاری از مباحث، مسائل مشابه وجود دارد و در روابط بین‌المللی امری طبیعی به شمار می‌رود.

 

سیمبر بابیان اینکه دیدگاه ما از جنبش فلسطین و حزب‌الله، جنبشی مقاومت و دفاع است و این مسئله با تروریستی خواندن آن‌ها مغایر است، افزود: حزب‌الله لبنان و جنبش آزادی‌خواه حماس در مقابل اشغالگری دفاع می‌کنند اما رژیم صهیونیستی خودش از حامیان تروریسم محسوب می‌شود.

 

وی با اشاره به تروریسم دولتی بیان کرد: یکی از اهداف تروریسم، تروریسم دولتی هست که دولت رژیم صهیونیستی و آمریکا  از حامیان اصلی آن هستند و نمونه‌های آن را در مداخله‌های رژیم منحوس صهیونیستی در مسائل سوریه و فلسطین را شاهد هستیم.

منبع: فارس

ارسال نظر