38238
۱۷/۱۰/۹۶
۲۳:۴۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا:

اعتراض جهت احقاق حقوق شهروندی در چارچوب قانون آزاد است/ مردم تحرکات آشوب طلبانه را بر نمی تابند/ پیروزی های محور مقاومت از عوامل اصلی عصبانیت دشمن است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا گفت:در نظام اسلامی ما مطابق قانون اساسی و حقوق شهروندی هر ‌گونه اعتراض جهت احقاق حقوق اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون آزاد است.

سید محمد رشیدی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا، در گفتگو با روشن خبر در مورد اغتشاشات روزهای اخیر، اظهار کرد: آمریکا و سران استکبار به ویژه رییس جمهور منفورشان در حالی از اغتشاشات روزهای اخیر در ایران حمایت کرده و اظهار همراهی با آن نموده که بارها و بارها شدید ترین اهانت ها را به مردم ما داشته و مردم ما را تروریست و وحشی خوانده است.

 

وی با اشاره به اینکه ترامپ اخیرا نیز در پی این وقایع ضمن اظهار خوشحالی و اعلام حمایت از آشوب های خیابانی، مردم ایران را گرسنه دانسته است، افزود: جای بسیار تاسف برای ایشان است که به این زودی ماجرای بسیار غم انگیز وال استریت را به فراموشی سپرده که طی آن صدها انسان بی گناه  که تنها حرفشان اعتراض به تبعیض اقتصادی  بوده  توسط نیروهای خشن پلیس مورد شدیدترین صدمات قرارگرفته، دستگیر و روانه زندانها گردیدند.

 

رشیدی ادامه داد: ماجرای سیاه پوستان بدبختی که در اقصی نقاط آمریکا تنها بواسطه درخواست حقوق شهروندی وجود تبعیض بین آنها و سفید پوستان زیر چکمه های نیروهای امنیتی و پلیس له شدند. آیا این معنای حمایت از آزادیست که آمریکایی ها سر می زنند؟!

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا با اشاره به اینکه در نظام اسلامی ما مطابق قانون اساسی و حقوق شهروندی هر ‌گونه اعتراض جهت احقاق حقوق اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در چارچوب قانون آزاد بوده، گفت: تا زمانی که این مطالبات تبدیل به اغتشاش نشود و موجبات تضییع حقوق دیگر شهروندان و آسیب به اموال عمومی را به دنبال نداشته باشد، ممانعتی نداشته و آزاد است.

 

دکتر سید محمد رشیدی با بیان اینکه اعتراضات روزهای اخیر که در مراحل اولیه در غالب شعارهای مبتنی بر مطالبات اقتصادی و رفع محرومیت و بیکاری و ایجاد اشتغال بود از طرف مردم و مسئولین نظام مورد حمایت قرارگرفت و مشکلی نداشت، اظهار داشت: در روزهای بعد که در آن انحراف ایجاد شد و تبدیل به آشوب و اغتشاش و صدمه زدن به اموال شخصی و عمومی گردید و هم از طرف مردم و هم از طرف مسئولین و نیروهای امنیتی نسبت به آن واکنش نشان داده شد.

 

وی اظهار داشت: مردم همیشه بیدار و هوشیار ایران اسلامی با مشاهده این اغتشاشات در بسیاری از نقاط ایران با برگزاری راهپیمایی های عظیم و گسترده نشان دادند که نسبت به آرمان های نظام، انقلاب، ولایت و رهبری پایبند بوده و تحرکات آشوب طلبانه معدودی از افرادی را که مغرضانه و تحت نفوذ بیگانه بخواهند امنیت و آسایش مردم را به خطر بیاندازند، بر نمی تابند.

 

رشیدی با اشاره به اینکه برای همه ما کاملا شفاف است که پیروزی های اخیر رزمندگان و مدافعان حرم زینب(س) در محور مقاومت به ویژه نابودی داعش و موفقیت کشورمان در معادلات سیاسی منطقه از عوامل اصلی عصبانیت دشمن به ویژه آمریکا است، گفت: راه اندازی چنین پروژه های نفوذ در داخل کشور ما توسط عوامل داخلی است و با اجرای چنین پروژه ای یکی از مقاصد آنها ایجاد فراموشی در اذهان مردم در قبال پیروزی های ایران در منطقه است.

 

وی با اشاره به اینکه ملت ایران ملتی بیدار بوده و به بهانه برخی مشکلات اقتصادی زودگذر و مقطعی اجازه نخواهند داد که کشور دچار ناامنی شود، خاطر نشان کرد: مردم غیور ایران طی نزدیک به چهل سال است که تجارب بسیار ارزنده ای را در مقاطع مختلف از دشمنی های دشمنان انقلاب بدست آورده و در همه این موارد توانسته است با تدبیر رهبری انقلاب و آگاهی و بصیرت خود همه آنها را بخوبی پشت سر گذاشته و مسیر رشد و تعالی را طی نماید.

 

دکتر سید محمد رشیدی با بیان اینکه ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با تقدیم هزاران شهید، حافظ آرمان ها و ارزش های انقلاب بوده ، گفت: مردم ایران با پیروی از منویات رهبر فرزانه خود به دشمنان قسم خورده خود، اجازه نخواهد داد که کوچکترین خللی را به انقلاب و نظام وارد نمایند و انقلاب با اقتدار کامل در مسیر رشد و شکوفایی به پیش خواهد رفت.

ارسال نظر