37277
۱۵/۰۹/۹۶
۰۰:۵۲

ترجمه کتاب “جنگ کثیف در سوریه” توسط عضو هیات علمی دانشگاه گیلان

کتاب “جنگ کثیف در سوریه” توسط دکتر مهدی هدایتی شهیدانی، عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان، توسط اداره چاپ و انتشارت دانشگاه گیلان به فارسی ترجمه و منتشر شده است.

به گزارش روشن خبر، کتاب “جنگ کثیف در سوریه”، نتیجه ی پژوهش استاد علوم سیاسی دانشگاه سیدنی استرالیا – تیم اندرسون- می‌باشد که توسط انتشارات گلوبال ریسرچ کانادا در سال ۲۰۱۶ به چاپ رسید.

 

این کتاب توسط دکتر مهدی هدایتی شهیدانی، استادیار و عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان در ۲۴۰ صفحه و توسط اداره چاپ و انتشارت این دانشگاه به فارسی ترجمه و منتشر شده است.

 

نویسنده در مدت دو سال کار تحقیقاتی، نگارش کتاب را به انجام رسانیده است. اندرسون هدف خود از انجام این پژوهش را نشان دادن صفحه جدیدی از طرح خاورمیانه ی بزرگ آمریکا بیان می‌کند. نشانه ‌های تحقق طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا در کشورهایی همچون سوریه، زمینه زیرپا نهادن بسیاری از اصول اخلاقی و حقوقی مورد ادعای دنیای غرب را فراهم آورد. نویسنده در مطالعات خود به این جمع‌ بندی رسیده است که ریشه بسیاری از مداخلات کنونی از جمله دخالت ‌های دو دهه اخیر ایالات متحده در حوزه‌ های مختلف ژئوپلیتیکی، به واسطه ی آن بخش از ذهنیت تمدن غرب می ‌باشد که مبتنی بر مفهوم سلطه ی امپریالیستی و دخالت در امور دیگران استوار شده است. این‌ گونه مداخله ‌های امنیتی در کشورهای پیرامونی از منظر اندرسون، دقیقا به معنای نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشری است که مورد ادعای خود دنیای غرب می‌باشد

ارسال نظر