30051
۱۹/۰۲/۹۶
۱۷:۱۸

ترجمه کتاب انتقال نانو و میکروی مولکول های زیستی توسط اعضای هیات علمی دانشگاه گیلان

کتاب «انتقال نانو و میکروی مولکول های زیستی» ترجمه دکتر محمودرضا آقامعالی و دکتر ریحانه سریری اعضای هیأت علمی گروه زیست شناسی دانشکده علوم پایه و عبدالعلی راهداری و علی فلاح دلاور توسط انتشارات دانشگاه گیلان منتشر شد.

به گزارش روشن خبر، کتاب «انتقال نانو و میکروی مولکول های زیستی» ترجمه دکتر محمودرضا آقامعالی و دکتر ریحانه سریری اعضای هیأت علمی گروه زیست شناسی دانشکده علوم پایه و عبدالعلی راهداری و علی فلاح دلاور  توسط انتشارات دانشگاه گیلان منتشر شد.

انتقال میکرو و نانوی مولکول‌های زیستی مورد توجه طیف وسیعی از جوامع علمی و مهندسی می‌باشد. کاربرد این علم در مواردی مانند فناوری کوچک شده بوده که موجب حمایت و پیشرفت بخش‌های کلیدی مانند مراقبت‌های بهداشتی، تأمین غذا، خدمات محیط زیست و غیره می‌شود.

 

این کتاب به طور کلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی علوم شیمیایی، زیستی و فیزیکی که تمایل به درک ویژگی‌های اساسی مولکول‌های زیستی و این‌که چگونه می‌توان آن‌ها را در مقیاس نانو و میکرو در مایعات انتقال داد در نظر گرفته شده است.

 

کتاب مذکور بیشتر به جنبه‌های مهندسی، به‌ویژه انتقال مولکول‌های زیستی در ریز‌وسیله‌های الکتریکی توجه دارد. هم‌چنین امید آن است که کتاب حاضر برای محققان بین رشته‌ای که در زمینه انتقال مولکول زیستی تحقیق می‌کنند، نیز مفید باشد.

 

ارسال نظر